woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كنفرانس و همايش
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۱:۱۷

كنگره در موسسه پژوهشي انار زرين معمولاً بزرگ تر و رسمي تر از ورك شاپ، كنفرانس و سمپوزيوم است. در كنگره ها جز اعضاي گروه اصلي تشكيل دهنده، معمولاً سازمان هايي نيز به عنوان "حمايت كننده" Sponsor حضور دارند. *كنگره هاي بين المللي يا جهاني معمولاً با فواصل بيش از يك سال و كنگره هاي ملي با فواصل يك ساله برگزار مي شوند.   ورك شاپ Workshop كارگاه كارگاه يا ورك شاپ به جلساتي گفته مي شود كه در آن تبادل انديشه، بحث آزاد و ارائه روش هاي عملي براي كاربرد يك مهارت، جريان دارد. در كارگاه معمولاً تعدادي محدود مشاركت داشته و درباره موضوعي خاص عميقاً بحث مي كنند تا با روند خلاقيت و توليد مثلاً يك خط مشي يا راه حل ويژه آشنا شوند. در اين نوع گردهمايي، گروهي خاص حضور داشته، كمترين سخنراني از سوي مدير برنامه ارائه مي شود و درعوض، شركت كنندگان، در موضوع مشاركت جدي دارند. كارگاه بيش از انتقال دانش، محل انتقال تجربيات و رشد مهارت هاست.   كنفرانس Conference كنفرانس شامل انواع گردهمايي ها در زمينه هاي مختلف است اما معمولاً به همايش هايي گفته مي شود كه با برنامه كار و دستورجلسه رسمي براي بحث، مذاكره، مشاوره، همفكري ويا تبادل نظر و مبادله اطلاعات؛ جهت يافتن راه حل، رفع مشكل خاص، گرفتن رهنمود يا تصميم سازي تشكيل مي شود. شركت كنندگان از افرادي با علايق يا تحصيلات و يا آموزش هاي مشابه، به جلسه دعوت شده و در صدد يافتن پاسخ براي پرسشي خاص، در زمينه مسائل سازمان، انجمن يا هيأت و گروه خود هستند. كنفرانس داراي تعريف قطعي و محدوديت خاص نيست اما به طور معمول در مقايسه با كنگره، داراي ابعاد كوچك تر، زمان كوتاه تر و اهدافي محدودتر مي باشد. معمولاً كنفرانس ها در يك "مركز اجتماعات Convention Center برگزار شده و مي تواند شامل انواعي از روش هاي ارتباطي مثل "ميزگرد"، "پانل"، "سخنراني عمومي" و يا "بحث هاي پراكنده گروهي" در راستاي يك موضوع واحد باشد. گاه شركت كنندگان از راه دور، با استفاده از امكانات ارتباطي نوين با هم ارتباط برقرار مي كنند كه به آن "تله كنفرانس"، "ويدئوكنفرانس" يا "كنفرانس از راه دور" گفته مي شود. همچنين «كنفرانس» به برنامه هاي آموزشي كه براي گروه كوچكي از دانشجويان سطوح پيشرفته برگزار مي شود نيز اطلاق مي گردد.   سمينار در دوره هاي آموزشي  Seminar سمينار نوعي كنفرانس است كه براي تبادل نظر گروهي كوچك تشكيل مي شود؛ يك يا چند نفر از آنها سخنران و بقيه شنونده هستند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۳:۳۴

همايشها و كنفرانسهاي علمي پژوهشي در موسسه پژوهشي انار زرين ، از نظر سطح برگزاري در سطوح مختلف منطقه اي، ملي، بين المللي و دانشجويي برگزار مي شوند.

 

براي اينكه كنفرانس در هر يك از رده هاي فوق قرار بگيرد، بايد داراي ويژگي هاي خاصي باشد.

 

از نظر تعريف عمومي مي توان گفت كه همايش (كنگره)، گردهمايي است رسمي، متشكل از متخصصين و افراد با تجربه كه در آن ضمن طرح تازه هاي علمي، نتايج تحقيقات و پژوهشهاي انجام شده در موضوع علمي مشخص بصورت ارائه مقاله، سخنراني و پوستر برگزار مي گردد و نتايج و دستاوردهاي كنفرانس، به صورت عمومي و رسمي منتشر گردد. كنگره داراي سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره اي از يك تا پنج سال يكبار تكرار مي گردد. طول مدت كنگره معمولا سه روز يا بيشتر مي باشد. براي برگزاري هر كنگره تشكيل تعدادي كميته تخصصي ضرورت دارد.

 

از نظر نامگذاري در دوره آموزشي  از واژه هاي متعددي مانند كنفرانس، همايش، گردهمايي، سميناز، كنگره، سمپوزيوم استفاده مي شود كه از نظر فني و اجرايي در حال حاضر در كشور ايران هيچ تفاوتي در اين عناوين وجود ندارد و تعريف دقيق و مشخصي براي اين واژه ها انجام نپذيرفته است. لذا از نظر برگزاري، به صورت مشخص و صريح مي توان گفت كه هيچ تفاوتي بين انتخاب واژه ها و عبارات فوق وجود ندارد و استفاده از عنوان كنگره، نشان دهنده بزرگتر بودن يا كوچكتر بودن و يا سطح اعتبار نيست. در پايگاه مرجع برگزاري كنفرانسها نيز، از كليه عبارات فوق براي اشاره به يك جمع علمي استفاده مي شود 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۴:۵۸

كنوانسيون Convention

در موسسه پژوهشي انار زرين كنوانسيون، كانونشن يا همايش ملي يا بين‌المللي، بزرگ‌ترين نوع گردهمايي است كه شامل شكل‌هاي مختلف بحث و همچنين نمايشگاه مي‌شود. اين نوع همايش معمولاً به‌عنوان آغاز يك برنامه‌ي مهم تلقي مي‌شود. مثلاً يك كانونشن ملي مي‌تواند براي تصويب قانون اساسي برگزار شود. معمولاً كنوانسيون به همايش‌هاي سياسي اطلاق مي شود مثل جلسات بزرگ احزاب سياسي، اتحاديه هاي تجاري، انتخابات رياست جمهوري و امثال آن. توافقات بين المللي نيز كنوانسيون ناميده مي شود.

 

جشنواره Festival

جشنواره يا فستيوال در دوره آموزشي  به برنامه هاي شادماني و سرور در مناسبت هاي مذهبي، فرهنگي و گاه برنامه هاي غيرديني گفته مي شود. اين نوع جشن اغلب با نمايشگاه و مسابقاتي همراه است و مناسبت آن تكرار مي شود.

 

ديسكاشن Discussion بحث

يك مذاكره و بحث جدي گروهي را ديسكاشن گويند. درمواردي به سخنراني رسمي نيز ديسكاشن اطلاق مي شود. اين نوع بحث معمولاً به صورت فعال و طولاني است و حول محور موضوعي خاص صورت مي گيرد. هدف از ديسكاشن پيروزي يك طرف نيست بلكه پيشرفت در موضوع بحث و روشنگري مورد نظر است 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۰۳:۲۷

سمپوزيوم Symposium هم انديشي

يك نوع كنفرانس در موسسه پژوهشي انار زرين كه افرادي با تخصص بالا در يك زمينه‌ي خاص گرد هم آمده، درباره موضوعي كاملاً تخصصي بحث مي‌كنند و در آن پيشنهاد‌ها و ايده‌هاي نو ارائه مي‌شود. موضوع اختصاصي مي‌تواند شامل تعيين يا تدوين برنامه‌اي خاص براي اجرا در آينده يا موافقت جمعي با آن باشد. هريك از شركت‌كنندگان ضمن شنونده بودن، در مورد موضوع سخنراني مي‌كنند. سمپوزيوم مانند يك مجله تخصصي، داراي مطالبي با موضوع واحد است. در سمپوزيوم، افراد حرفه‌اي تلاش مي‌كنند كه با تبادل تجربه و بينش، با آخرين پيشرفت‌هاي حوزه خود در ارتباط باشند، لذا معمولاً روي يك جنبه از حرفه خود متمركز مي‌شوند.

 

در يونان باستان به جشن جمعي افراد روشنفكر كه با نوشيدني و موسيقي و بحث‌هاي عقلاني توأم بوده سمپوزيوم مي‌گفته‌اند. اين واژه به شكل سيمپوزيون نيز به‌كاررفته استsymposium.

ممكن است يك اتاق كنفرانس براي سمپوزيوم كافي باشد.

سمپوزيوم شبيه سمينار است با اين تفاوت كه اغلب شنوندگان سخنران هم هستند.

همه سمينارها و سمپوزيوم ها كنفرانس هستند اما هر كنفرانسي سمينار يا سمپوزيوم نيست

.

فروم Forum تالار گفتگو

در شهر روم باستان، فروم در دوره آموزشي  شامل يك محوطه اجتماعات براي دادوستد و همچنين دادگاه وجود داشته است. فروم به گردهمايي عموم براي گفتگو، مناظره و بحث آزاد پيرامون موضوعات موردعلاقه‌ي مردم و همچنين به محل‌هاي خاصي كه براي اين منظور ساخته مي‌شود خطاب مي‌گردد. امروزه به رسانه‌هايي چون روزنامه، راديو، تلويزيون يا وب‌سايت كه نظرات و بحث‌هاي مردم را پخش مي‌كنند نيز فروم مي‌گويند. در مواردي نيز كه بحث آزاد بين چند كارشناس جريان داشته و معمولاً امكان حضور عموم و شنيدن نظرات باشد، فروم مي‌گويند كه يكي از انواع آن دادگاه است. فروم، يك‌راه آموزش همگاني و رشد فرهنگ اجتماعي است 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۱:۰۴

 

هرنوع گردهمايي در موسسه پژوهشي انار زرين دو نفر يا بيشتر مردم براي تبادل اطلاعات؛ با اهداف تجاري، اجتماعي، مذهبي يا علمي را ميتينگ مي گويند. اين واژه در فارسي به معاني جلسه، نشست، انجمن، ملاقات و همايش به كار رفته است. معمولاً ميتينگ هاي كوچك بين دو تا 15 نفر و ميتينگ هاي بزرگ با بيش از 15 نفر تشكيل مي شود و مي تواند انواع مختلفي مانند كنفرانس، كنگره‌، سمينار، كارگاه، سمپوزيوم و كانونشن (كنوانسيون) داشته باشد.

 

كنگره Congress

اين لغت در انگليسي داراي معاني مختلفي است كه از جمله مي توان به هيأت قانونگزاري امريكا و همچنين ارتباط زاياي زن و مرد اشاره كرد. در تعريف آكادميك، كنگره به گردهمايي هاي رسمي گفته مي شود كه افرادي متعلق به حرفه، فرهنگ، مذهب يا هرگروه خاص، براي بحث و تصميم سازي گروهي پيرامون موضوعي ويژه وگاه انجام انتخابات جمع مي شوند و داراي چند خصوصيت برجسته است در دوره آموزشي :

تعداد شركت كننده زياد (صدها يا هزاران نفر)،

برنامه در فاصله زماني خاص (اغلب يك، دو يا چند سالانه) تكرارشونده*،

مدت برنامه اغلب به مدت چند روز،

داراي نشست هاي كوچك تر در قالب كارگاه، پانل، كنفرانس وغيره است.

كنگره معمولاً بزرگ تر و رسمي تر از ورك شاپ، كنفرانس و سمپوزيوم است. در كنگره ها جز اعضاي گروه اصلي تشكيل دهنده، معمولاً سازمان هايي نيز به عنوان "حمايت كننده" Sponsor حضور دارند. *كنگره هاي بين المللي يا جهاني معمولاً با فواصل بيش از يك سال و كنگره هاي ملي با فواصل يك ساله برگزار مي شوند  

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۹:۰۳

هر سمينار و دوره آموزشي مي‌تواند يك يا چند هدف عمده داشته باشد. مثلا در يك سمينار با هدف تحصيلي، حاضرين به بحث و تبادل نظر درمورد يك مسئله‌ي آكادميك مي‌پردازند تا بتوانند اطلاعات بيش‌تر و البته عميق‌تري درمورد آن به دست بياورند و به نتايج جديدي برسند. در سيمنارهاي آموزشي هم مشابه همين اتفاق رخ مي‌دهد. مثلا يك عده دور هم جمع مي‌شوند تا درمورد يك موضوع خاص مثلا سرمايه‌گذاري در بورس بيش‌تر بدانند.

 

برخي از سمينارها و دوره آموزشي در كنار اهداف آموزشي، اهداف انگيزشي هم دارند. يعني مي‌خواهند به شركت‌كنندگان انگيزه‌ي انجام يك كار خاص را بدهند. مثلا يك سمينار در حوزه‌ي كارآفريني مي‌تواند هدف خود را اين‌طور تعريف كند: تشويق افراد به شروع كسب‌وكارهاي كوچك و جديد

در واقع، سمينار به نوع خاصي از رويدادها گفته مي‌شود كه در آن يك يا چند نفر سخن‌ران و ارائه‌دهنده‌ي اصلي وجود دارند و درمورد يك موضوع خاص صحبت مي‌كنند. معمولا در سمينارهاي موفق، ساير شركت‌كنندگان نيز در بحث اصلي مشاركت مي‌كنند و ارائه‌دهندگان اصلي بيش‌تر نقش تسهيل‌گر و هدايت‌كننده‌ي بحث‌ها را ايفا مي‌كنند. گاهي اوقات اين مشاركت صرفا به پرسش و پاسخ ميان شركت‌كنندگان و سخن‌رانان محدود مي‌شود.

  

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۹:۵۳

روشي است كه هم به عنوان روش اصلي و هم به صورت روش تكميلي استفاده مي­شود. كمتر پروژهي آينده­پژوهي را مي توان يافت كه پانل در آن جايي نداشته باشد.

مرور فعاليت‌هاي آينده‌پژوهي انجام يافته در دهه‌هاي گذشته در موسسه پژوهشي انار زرين ، استفاده‌ي گسترده از پانل‌ها در فرايند اجراي پروژه­ها را نشان مي­دهند. پانل به گروهي از افراد گفته مي­شودكه دور يك ميز نشسته­اند. آينده‌­پژوهي فعاليتي مشاركتي است كه بايد مبتني بر بهترين شواهد و قضاوت‌هاي موجود باشد. در اين شرايط، آينده­پژوهان استفاده از پانل‌ها را در ميان مجموعه‌ي روش‌هاي موجود، انتخابي طبيعي مي­دانند. و امروزه روش پانل در تمامي پروژه­هاي آينده­پژوهي به عنوان روش اصلي و يا كمكي استفاده مي­شود. پانل‌ها نه تنها فرايند را به روي صدها نفر مي‌گشايند. بلكه گردهمايي‌هاي ايده‌آلي براي مباحثه و بحث‌هاي عميق در حوزه­هاي مرتبط را ايجاد مي‌كنند.

تعريف پانل

پانل‌ها از ذي­نفعان، خبرگان وكارشناسان تشكيل شده­اند و هر پانل، بين ۱۲ تا ۲۰ نفر است.كه در مدت­زماني بين ۳ تا ۱۸ ماه، در مورد آينده­ي موضوع پانل انديشه كرده و به مشورت مي‌پردازند. با وجود استفاده‌ي فراگير از اين روش، در گستره­ي ادبيات آينده‌­پژوهي مورد توجه قرار نگرفته نشده‌اند. و بسياري بر اين باورندكه سازمان­دهي و مديريت پانل‌ها به عنوان امري معمولي و آسان است. اما تجربه نشان داده كه سازماندهي ومديريت پانل‌ها به هيج عنوان امري مرسوم و به دور از مشكل نيست.

پانل‌ها در دوره آموزشي شكل­ها و اندازه‌هاي گوناگوني تشكيل مي­شوند. پانل‌ها مي‌توانند افراد غيرحرفه‌اي را نيز در خود جا دهند. در واقع اعضاي پانل‌ها ممكن است تخصص و خبرگي لازم را نداشته نباشند. چنين پانل‌هايي، از ذي­نفعان يعني افرادي كه سهم و منفعتي در نتايج فرايند پانل دارند و در بعضي مواقع نماينده‌ي يك سازمان خاص هستند، تشكيل مي‌يابند. در اين صورت تجربه­هاي كاري چنين افرادي، معيار عضويت آنها در گروه مي‌باشد.

كاربرد گسترده‌ي‌ پانل‌ها در پروژه‌هاي آينده­پژوهي مزاياي فراوان استفاده از اين روش را نشان مي­دهند. برخي از اين مزايا عبارت‌اند از:

۱) دسترسي راحت به قضاوت افراد خبره و كارشناسان ؛ اين امر به ويژه هنگامي كه با ابهاماتي در رابطه با آينده سر و كار داريم، اهميت دارد.

۲) تعامل زياد و هدف­مند و شبكه‌سازي بين رشته‌هاي علمي و تخصص‌هاي گوناگون؛

۳) تكميل كردن روش‌هاي ديگر مورد استفاده در پروژه‌هاي آينده­پژوهي؛ در واقع استفاده از پانل‌ها براي تهيه كردن ورودي‌ها، تفسير نتايج و يا هدايت كامل فرايند، به همراه برخي روش‌هاي ديگر ضروري است.

۴) اعتبار و اقتدار بخشيدن به پروژه‌ي آينده­پژوهي؛ معرفي سوابق اعضاي پانل و توزيع نتايج جلسات پانل‌‌ها به پروژه اعتبار مي­بخشد

  

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۱:۲۱

با عنايت به مصوبات شوراي راهبردي كنفرانس و بنا بر تصميم كميته علمي ، مقالات و كارگاه آموزشي مدرسه پاييزه در قالب هاي ذيل كه در راستاي محورهاي همايش  باشند، مورد پذيرش واقع شده  و در فرآيند داوري قرار خواهند گرف

 

1. مقالات علمي-پژوهشي

2. مقالات يا گزارش هاي تحليلي-انتقادي

3. مقالات علمي-ترويجي )مروري(

4. طرح هاي تحقيقاتي

5. مطالعات موردي

 

انواع مقاله :

 

مقالات مدرسه پاييزه را از چند ديدگاه مي توان دسته بندي كرد. يكي از اين دسته بندي ها مي تواند بر اساس محتواي اطلاعات مقاله باشد كه از اين منظر مقالات به چهار نوع پژوهشي ، تحليلي ، مروري و گردآوري تقسيم مي شوند

1. مقاله پژوهشي : (قابل قبول در كنفرانس) برگرفته از تحقيقي است كه به تازگي پايان يافته است و چون متكي بر يافته هاي تحقيقاتي است، گزارش تحقيق نيز به آن گفته مي شود.

2. مقاله تحليلي : (قابل قبول در كنفرانس) اين نوع مقاله كه به نام مقاله نظري نيز شناخته مي شود، مقاله اي است كه مؤلف با استفاده از منابع پژوهشي پيشين، نظريه خاصي را در حوزه كار خود مطرح مي نمايد. در اين نوع مقاله نويسنده ممكن است نظريه هاي قبلي را گسترش دهد، آن ها را با استفاده از شواهد استحكام بخشد، آن ها را به شكل ديگري بيان كند يا آن ها را مورد تأمل و ترديد قرار دهد.

3. مقاله مروري : (قابل قبول در كنفرانس) اين مقاله به تحليل كلان و ارزيابي انتقادي نوشته هايي مي پردازد كه قبلاً منتشر شده است. مؤلف مقاله مروري از طريق مقوله بندي، يكپارچه سازي و ارزشيابي متون منتشر شده پيشين، سير پيشرفت پژوهش هاي جاري را در جهت روشن ساختن مسئله اي مشخص دنبال مي كند.

4. مقاله گردآوري : (غير قابل قبول در كنفرانس) اين نوع مقاله صرفاً به گردآوري و انعكاس نقطه نظرهاي مختلف مندرج در نوشته هاي مرتبط با موضوعي خاص مي پردازد و در واقع كار تازه اي را عرضه نمي كند. تفاوت آن با مقاله تحليلي اين است كه به ارائه نظريه جديدي منتهي نمي شود و نيز با مقاله مروري اين تفاوت را دارد كه الزاماً به سنجش و ارزيابي كليه آثار قبلي نمي پردازد 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۰:۱۸

فرهنگستان زبان فارسي در پاسخ به سوال «همايش چيست» معني اين واژه را به اين صورت تعريف مي‌كند: «نشست‌هايي كه شركت‌كنندگان در آن‌ها نمايندگان دولت‌ها و سازمان‌ها يا متخصصان امور فرهنگي و ادبي و اجتماعي و سياسي هستند و براي بحث و تبادل نظر و تصميم‌گيري درباره‌ي موضوعي خاص گرد هم مي‌آيند. چنين نشست‌هايي در سطح ملي يا بين‌المللي و به‌صورت دائمي يا موقت، برگزار مي‌شوند.»

سخن‌راني در همايش‌ها

به عنوان اولين پرسش، نظر افراد درمورد سخن‌رانان همايش خواسته شد. 63.3 درصد از پاسخ‌دهندگان معتقد بودند كه در يك همايش برگزار شده در موسسه انار زرين چندين نفر به صورت مجزا سخن‌راني مي‌كنند و در آخر به سوالات حاضرين در همايش جواب مي‌دهند. درصد مقبوليت ساير گزينه‌ها را در شكل زير مي‌بينيد. “اجازه‌ي صحبت براي همه‌ي حاضرين” گزينه‌ي مورد نظر هيچ‌كس نبود

مبحث مورد نظر در دومين پرسش، موضوع و ميزان تخصصي بودن بود. 83.3 درصد از پاسخ‌دهندگان بر اين باور بودند كه در هر همايش چندين ارائه‌ي مختلف پيرامون يك موضوع مشخص انجام مي‌شوند. موضوع كاملا تخصصي و ارائه توسط اساتيد مربوطه فقط 10 درصد از نظرها را به خود اختصاص داد. 6.7 درصد معتقد بودند كه لازم نيست موضوع مشخص و واحدي در همايش وجود داشته باشد و صحبت‌هاي يك فرد در مورد تجربيات شخصي خودش نيز كافي‌ست.

 

تعداد حاضرين در همايش‌ها چند نفر است؟

در پاسخ به اين پرسش، 46.7 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند كه تعداد حاضرين در يك همايش هر تعدادي مي‌تواند باشد. در مقابل، 40 درصد معتقد بودند كه رويدادهايي با ظرفيت بين 100 تا 300 نفر مي‌توانند عنوان همايش به خود بگيرند. 10 درصد فكر مي‌كردند تعداد حاضرين در يك همايش كم‌تر از 100 نفر خواهد بود تا ميزان مشاركت حاضرين افزايش يابد. 3.3 درصد نيز بر اين باور بودند كه تعداد شركت‌كنندگان در يك همايش برگزار شده در موسسه انار زرين ، بيش از 300 نفر خواهد بود

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :عماد قاسمي
تاريخ: ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۴۱:۳۶

رويدادي كه جنبه تخصصي دارد و معمولا مهمان ها  هم،سطح بالاتر هستند . همايشي مشاركت‌جويانه كه براي بحث، حقيقت‌يابي، حل مشكل و مشاوره تشكيل مي شود. در مقايسه با كنگره،‌ كنفرانس معمولاً در مقياسي كوچكتر اما از ويژگي بالاتري برخوردار است و در نتيجه تبادل اطلاعات راحت‌تر انجام مي‌شود. اگرچه كنفرانس هايي كه در موسسه انار زرين برگزار مي شود ذاتاً محدوديتن زماني ندارد اما معمولاً داراي دوره زماني كوتاه و اهداف مشخصي است

 

كنفرانس :  

كنفرانس يعني مجلسي كه تشكيل مي شود براي آنكه كسي مطالب علمي را براي ديگران بيان كند . معني ديگر آن اجتماع و انجمني از عده معدودي براي بحث در مسايل سياسي ،‌اجتماعي و فني مي باشد.كنفرانس كوچكتر از كنگره است . ضمنا" به اجتماع گروهي از داخلي و بين المللي كنفرانس نيز اطلاع ميدهد

 

سمينار :  

دسته اي از دانشجويان كه تحت نظر يك استاد ، در رشته اي خاص به تحقيق و تتبع بپردازند و سخنراني هايي در آن رشته ترتيب دهند ،‌همچنين به دوره اي از تحصيلات ،‌كه توسط چنين دانشجوياني تثبيت شود سمينار گفته مي شود . معني ديگر سمينار ،‌ اطاقي است كه دانشجويان در آن گرد هم آيند و به تشريح موضوعي ميپردازند  .در كشور عزيزمان ايران واژه "همايش" جايگزين سمينار شده است . اما ديده مي شود بسياري از مجامع با اهداف متفاوت از معني ، با عنوان "همايش " برگزار مي كردند

 

گردهمايي :  

گردهم آيي ،‌اجتماع كردن براي بحث و گفتگو پيرامون موضوعي كه اصلا" جنبه علمي تحقيقاتي نداشته باشد . مجمعي است كه برگزار كنندگانش قصد آن دارند تا موضوع مورد علاقه خود را از زواياي مختلف مورد بحث و بررسي قرار دهند. مثل حضور استانداران ، يا مديران كل واحدهاي يك سازمان و يا مسئولان انجمن هاي صنفي و تخصصي و نظاير آن .... در گردهم آيي هاي برگزار شده در موسسه انار زرين  سخراني و يا مقالات تخصصي ارائه نمي گردد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]